ZDRAVÍ DĚTÍ

Každý rodič chce, aby jeho dítě bylo zdravé a prospívalo. Nejen, že chceme, aby naše děti byly zdravé, ale také jim chceme zajistit co nejlepší zdraví již od útlého věku, aby později netrpěly chronickými onemocněními nebo je alespoň minimalizovaly. Níže bych ráda nastínila pár základů, které jsou přínosné pro děti všech věkových kategorií.

IMUNITA

Když uvažujeme o zdraví dětí, musíme vzít v úvahu dvě věci.

 1. Je důležité posílit imunitní systém vašeho dítěte, aby bylo připraveno vhodně reagovat.
 2. Začněte pracovat na odstranění nedostatků ve stravě vašeho dítěte.

Zdravotní problémy, které máme jako dospělí, částečně pramení z nedostatků, které jsme zažili v dětství.

Existuje tolik běžných zdravotních problémů, které děti zažívají, které ztěžují život dítěti i rodičům. PROČ být v ordinaci každý týden kvůli symptomům a nemocem, kterým se lze vyhnout.

Mnoho dětí trpí ušními infekcemi, které jsou způsobeny bakterií streptokok a také některými viry. Děti mají po celý rok rýmu, chřipku a horečky a mohou dostat bronchitidu, zápal plic nebo infekce dutin. Je také běžné, že mají děti najednou záhadně zduřené uzliny a horečku.

Mezi další běžné zdravotní problémy u dětí patří ekzém, lupénka, zácpa, potravinové alergie a problémy se spánkem. Tyto neduhy způsobené mimo jiné nedostatečně funkčními játry jsou často označovány jako autoimunitní onemocnění, i když ve skutečnosti je lze vyléčit přidáním některých potravin k podpoře imunitního systému dítěte.

Mnohdy tělo vašeho dítěte samo na sebe neútočí. Až příliš často propadáme pocitům bezmoci po verdiktu lékaře, aniž bychom cokoli zkusili doma/ na talíři dítěte změnit. Naše těla nás bezpodmínečně milují a vždy pracují pro nás, ne proti nám.

Snažme se nic nesvádět na genetiku

Nové a nové výzkumy nyní přicházejí s tím, že genetika může možná za 1% nemocí, které lidstvo postihují, a to jestli vůbec.

Vy ani vaše dítě nemáte vadné geny. Toto je další mylná teorie, která způsobuje, že se lidé cítí zklamáni vlastním tělem.

Jak imunitní systém podpořit?

DOPLŇKY

Pamatujte, že ne všechny doplňky jsou vhodné/ zdraví prospěšné. Je důležité kupovat vitamíny, které jsou skutečně čisté a vysoce kvalitní, abyste si byli jisti, že skutečně podpoří imunitní systém vašeho dítěte/ váš.

Zinek je doplněk, který doporučuji lidem všech věkových kategorií. Zajistěte, aby se vašemu dítěti během roku dostávalo dostatek zinku na ochranu a podporu imunity.

Jako společnost máme zničující nedostatek zinku. Je to jeden z nejdůležitějších doplňků, na který je třeba se zaměřit, protože bez zinku se naše zdraví může rozpadnout. Jádrem mnoha zdravotních problémů, které děti zažívají, je nedostatek zinku, který začíná brzy. Probiotika mohou být také nápomocná.

Ve střevě máme centrum našeho imunitního systému.

Namísto rybího oleje, který ve skutečnosti není užitečný pro podporu imunity, vyzkoušejte omega 3 mastné kyseliny z řas = čistou/ netoxickou formu EPA a DHA mastných kyselin (omega 3mk).

Kvalitní prášek ze spirulinyšťávy z ječmene. Tyto produkty jsou užitečné při odstraňování těžkých kovů ze systému našich dětí.

Těžké kovy způsobují/ přispívají k onemocněním, jako je autismus, ADHD, obsedantně kompulzivní poruchy, deprese, úzkosti, nespavost, migrény, ekzémy, lupénka, potíže s učením a další.

Pokud kojíte a obáváte se, že podniknete kroky k odstranění těžkých kovů, nebojte se, protože kovy se do vašeho mateřského mléka nedostanou, pokud je to specifická kombinace potravin, které v tomto článku doporučuji.

ALERGIE NA JÍDLO

Imunitu svého dítěte můžete posílit také odstraněním určitých potravin z jeho jídelníčku.

Když uslyšíte stížnosti na bolesti břicha nebo problémy s trávením, zvažte vyloučení lepku a mléčných výrobků.

Celý život říkali, že kravské mléko je nezbytné pro zdraví našich dětí a že mléko buduje silné kosti. To je však nepřesné. Děti nepotřebují mléčné výrobky, aby měly silné kosti. Ve skutečnosti je to vápník a oxid křemičitý v rostlinných potravinách, které posilují kosti. Pokud se obáváte odstranění mléčných výrobků, vězte, že jsme byli o tomto aspektu zdraví špatně informováni. Ba co víc, zvažte také odstranění vajec, kukuřice a sóji. Jedná se o nejběžnější alergeny, které narušují imunitní systém dětí.

Pokud se vám bude zdát zdrcující odstranit všechny tyto potraviny z jídelníčku vaší rodiny, zvažte vyřazení jedné nebo dvou najednou a uvidíte, jak to ovlivní zdraví a imunitu vašeho dítěte.

VZKAZ ČERSTVÝM MAMINKÁM

Pokud už nekojíte a přesto byste chtěli svému dítěti dávat mléko, můžete si doma vyrobit vlastní doplňkové mléko, které je velmi zdravé a plné vitamínů a minerálů, které vaše dítě potřebuje. Stačí smíchat avokádo, zralý banán a filtrovanou vodu nebo kokosovou vodu a vytvořit lahodný nápoj, který nahradí mateřské mléko nebo jej doplní. Ano, tak jednoduché to je 🙂

JAK NA HOREČKU

Pokud vaše dítě dostane rýmu nebo chřipku, hydratace je zásadní. Jakmile zaznamenáte nástup horečky, okamžitě vysaďte tuhou stravu a zvyšte příjem tekutin. Dejte svému nemocnému dítěti hodně vody s citronem, zeleninové vývary, čerstvou okurkovou šťávu, kokosovou vodu nebo i čistou balenou ovocnou šťávu, jako je 100% jablečná šťáva (ideálně raw/ uchovaná vysokým tlakem) a můžete ji zředit trochou vody nebo kokosové vody. Pokud svému dítěti dáte jídlo, když horečka teprve začala, jen tím zvýšíte jeho teplotu a ztížíte boj. Je důležité odvrátit horečku kvalitní hydratací.

Užitečné potraviny

Níže jsou uvedeny některé potraviny, které je velmi užitečné zahrnout do jídelníčku vašeho dítěte. Pokud jsou vaše děti již starší, není se čeho obávat, můžete je jednoduše takto podpořit také. Chápu, že děti mohou mít na vše svůj vlastní, jedinečný názor. Takže pokud vaše dítě nyní nechce jíst určité potraviny, možná se to v budoucnu změní.

Pokud například vaše dítě nejí avokádo, zkuste mu nabídnout jinou z potravin z níže uvedeného seznamu. Když budete mít svůj dům plný čerstvého ovoce, listové zeleniny a vůbec zdravých potravin, může si vaše dítě rozhodnout samo, po které potravině sáhne, protože bude mít opravdu z čeho vybírat. Navíc to po čase bude brát jako normu, že takto to má být.

 1. Banány jsou jednou z nejoblíbenějších potravin pro děti. Jsou nabité aminokyselinami, bílkovinami a dokonce i zdravými tuky. Banány jsou plné draslíku, který je zásadní pro zdraví mozku a vývoj mozku. Banány jsou tedy absolutním základem, který je třeba zahrnout do jídelníčku vašeho dítěte. A nebojte se cukru v ovoci. Neváhejte povzbudit své děti, aby jedly tolik banánů, kolik chtějí, protože toto úžasné ovoce je pro jejich zdraví opravdu zásadní.
 2. Bobule všeho druhu jsou další základní potravinou pro děti. Jsou naprosto nabité fytochemikáliemi, antioxidanty a anthokyany. Zkuste začlenit divoké borůvky, ostružiny, jahody a jakýkoli jiný druh bobulí.
 3. Jablka a hrušky = další ovoce, které je důležité zahrnout do stravy vašeho dítěte.
 4. Sladké brambory = batáty
 5. Dýně, které můžete hodit prakticky do jakéhokoli slaného jídla.
 6. Brambory
 7. Kokos
 8. Avokádo
 9. Celer, zejména pak ten řapíkatý
 10. Okurka

To vše jsou skvělé potraviny, které vašim dětem pomohou vyhnout se nutričním nedostatkům.

Co ještě můžeme pro děti nachystat?

Dalším fantastickým jídlem pro děti jsou domácí nanuky.

Uvařte meduňkový/ mátový čaj, smíchejte ho s kvalitním medem a zmrazte ve formičkách na nanuky. Nanuky můžete vyrobit také z rozmixovaného ovoce – z melounu, manga apod.

Banánovou zmrzlinu můžete vyrobit zmrazením zralých banánů a jejich rozmixováním ve vysokorychlostním mixéru nebo kuchyňském robotu. Jedná se o lahodnou svačinku nebo snídani a skvělou alternativu k mléčné zmrzlině, která je jinak plná toxického cukru a těžkých kovů.

Je to skvělý způsob, jak přimět své děti, aby jedly více potravin bohatých na antioxidanty a vitamíny.

Zkuste pro své nejmenší uvařit batátovou polévku.

Můžete udělat bezlepkové vaflepalačinky.

Pokud jde o zdraví dětí, je toho tolik co říci. Tento článek jednoduše uvádí některé užitečné kroky, které můžete podniknout, abyste vybudovali pevný imunitní systém svých dětí a odstranili nedostatky. Pamatujte, že to musíte udělat krok za krokem.

Jsem specialista v oblasti funkční výživy. Mým posláním je dělat lidi zdravější a štíhlejší bez zbytečného počítání kalorií. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře