VĚDĚLI JSTE, ŽE PŘÍLIŠ ESTROGENU ŠKODÍ?

A to oběma pohlavím:

Mužům rostou prsa, mají problémy se spermiemi a tedy celkově s plodností, ženy naopak mají mnohdy velmi nepříjemnou, bolestivou menstruaci, vysoká hladina estrogenu je mimo jiné i jedním z faktorů, které přispívají ke karcinomu prsu! Už Vám o tom váš gynekolog řekl?

Je toho opravdu veliká spousta, co jinak nevinné-tělu přirozené estrogeny ve vyšších hladinách spouští.

Estrogen je ženský pohlavní hormon, který se tvoří především ve vaječnících, ale také jsou estrogeny tvořeny v kůře nadledvin a v tukové tkáni.

Kde je zakopaný pes?

Mléčné výrobky obsahují vysoké hladiny estrogenu, jelikož se většina mléčných produktů vyrábí z březích krav (ty mají v těle díky své březosti přirozeně zvýšenou hladinu estrogenu, která se díky jejich produkci dostává na náš talíř).

Jsme milovníky všeho mléčného – jíme ve velkém sýry, máslo, mléko, jogurty a nespočet všech možných druhů kysaných produktů z mléka. Je úplně normální, že průměrný Čech sní 2-3 někdy i víc porcí mléčných výrobků denně.
Je jednoznačně prokázáno mnoha studiemi, že mléčné výrobky zhoršují výsledky pacientek s rakovinou prsu. Pokud vám byla diagnostikována rakovina prsu nebo se vyskytuje u vás v rodině a hrozí vám tak i vyšší riziko vzniku, zamyslete se prosím nad tímto. Vy jste ti, co mohou ovlivnit to, jak vaše budoucnost bude vypadat. Jídlem se dá „vypnout“ mnohé.

Pokud potřebujete poradit, ozvěte se, jsem tu pro vás.

Renata

Komentáře