POSTNÍ JABLÍČKOVÝ DEN

Je podzim, jablíčka mají sezónu a spousta žen (ale i mužů 😉 ) se pouští do poslední vlny hubnutí ještě před Vánoci a lámou si hlavu, jak to udělat – co nejrychleji, nejméně bolestivě a hlavně s dlouhodobým efektem.

Postní jablíčkový den je parádní v tom, že se dá zařadit při udržovačce, kdy už je dohubnuto, ale také klidně jako zefektivnění redukční fáze, kdy ještě není úplně hotovo a člověk chce tukům pořádně zatopit.

V praxi to může vypadat následovně:

Na snídani si dejte 2–3 jablka oloupaná, ať se vám snadněji tráví a minimalizujete tak práci zažívacího traktu. Jednou za čas má taky nárok na prázdniny, co?
Na dopolední i odpolední svačinku si vždy schroupejte velkou hrst sušených jablíček (bez cukru, nijak ošetřená, zkrátka klasické štěpány).

 

Na oběd nastrouhaná jablka se skořicí, opět 2-3 kousky. Skořice je skvělý přírodní spalovač, zahřívá organismus, což se při podzimních plískanicích hodí, podporuje trávení a pomáhá i při napadení organizmu plísněmi.

Na večeři (ne později jak ve 20h) jablečná přesnídávka – 3 jablíčka si oloupejte, zbavte jadřinců, nakrájejte na menší kousky a poduste v trošce vody. Můžete přidat opět skořici nebo třeba perníkové koření.

 

Doplňující info:

  • během tohoto dne pijte pouze neperlivou vodu a bylinné čaje
  • opravdu důkladně kousejte, nespěchejte
  • sportujte podle aktuálního pocitu, pokud budete v tento den unavení více jak jindy, běžte dřív do postele a těšte se na ploché bříško druhý den 😉

Toť vše 🙂

Dejte mi vědět, jak jste se při a po tomto speciálním dnu cítili! 🙂 Věřím, že to bude moc fajn!

Jsem specialista v oblasti funkční výživy. Mým posláním je dělat lidi zdravější a štíhlejší bez zbytečného počítání kalorií. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře