Přestaňme být negativní!

Jsme na sebe příliš přísní, zvláště když jde o to, jak vypadáme. Nemám pro své tvrzení sice žádný důkaz, ale myslím si, že minimálně polovina obyvatel západního světa (25+) koukne ráno do zrcadla a řekne s naprostým odporem „já zas vypadám :(((„!

Sami sobě můžeme být největším nepřítelem. Ještě než náš den pořádně začne, jsme zavaleni úkoly, které nás čekají a už myslíme na to, jak těžké bude je splnit a jak tento den zase bude hrozný.

Jak tedy změnit konverzaci v hlavě a začít myslet na to, že nás čeká skvělý den?

Začneme-li den dehydratací, vyčerpáním nebo kocovinou bude to určitě těžké. Pokud ale nastartujeme den od rána správným jídlem a dostatečným pitným režimem, půjde vše snáz!

  • první věc – po probuzení vede vaše cesta přímo do kuchyně pro sklenici vody – vypít! Ano, celou! 😉
  • druhá  věc – běžte do koupelny, pořádně se na sebe usmějte a řekněte si, že jste super! 😉
  • třetí věc – nasnídejte se, i kdyby to měl být jen kus ovoce, je to senzační, teď už můžete šupajdit plnit úkoly dne. Už jen pro tyto tři krůčky můžete být na sebe pyšní!

Pamatujte – nemůžete nikdy v ničem neuspět. Každý neúspěch je totiž dobrý a posouvá vás dál. Neúspěch znamená, že jste se pokusili. Mnozí z nás něco ani nezkusí, protože se bojí neúspěchu.

Ať už hubnete, cvičíte či děláte cokoli jiného, nezaměřujte se na jednu malou chybu. Je to jen škobrtnutí na vaší cestě za úspěchem. Hlavní je vytrvat a koukat přímo do dáli, kde je váš cíl, který se skokově blíží.

Je také důležité, abychom neuvažovali pouze o tom, jak smýšlíme o sobě, ale i jak pohlížíme a posuzujeme ostatní. Lidé, co ostře kritizují ostatní, bývají často nespokojeni sami se sebou.

Určitě jste si už sami na sobě všimli, že když jste se ve svém životě rozhodli pro velké změny, začali jste pociťovat více soucitu nejen sami se sebou, ale i se všemi ostatními.

Tak hodně zdaru ve změně postoje k sobě samotným a mějte super rána!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.